KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15216116
*
nr 1521 6116
Gustav Hessing
(1909-1981), Österrike
Fjällandskap. Signerad. Akvarell, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2023
kl 18:17:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 17:54:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Läs mer om Gustav Hessing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa fjällandskap fjällmotiv gustav hessing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg österrike österrikiskt österrisk
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:23
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06
-
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:09
*
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Läs mer om Gustav Hessing
nr 1521 6116
Gustav Hessing
(1909-1981), Österrike
Fjällandskap. Signerad. Akvarell, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 17:54:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustav Hessing
Gustav Hessing, österrikisk mÃ¥lare född 1909, död 1981.Läs mer om Gustav Hessing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa fjällandskap fjällmotiv gustav hessing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg österrike österrikiskt österrisk
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:23 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06 -
7020 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, landsk..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24 -
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:09